League Table Connacht FA U12 Cup

Team Pld W L D + - +/- Pts
Colga 2 2 0 0 14 1 13 6
Corofin Utd 2 2 0 0 10 3 7 6
Galway Hibs 2 2 0 0 8 1 7 6
Corrib Celtic B 1 1 0 0 6 1 5 3
Tuam Celtic 1 1 0 0 6 1 5 3
Athenry B 1 1 0 0 5 0 5 3
Castlebar Celtic 1 1 0 0 5 2 3 3
Moyne Villa 1 1 0 0 5 2 3 3
Mervue Utd 1 1 0 0 3 0 3 3
Maree/Oranmore 1 1 0 0 3 1 2 3
Ballinasloe Town 1 1 0 0 3 1 2 3
Salthill Devon 1 1 0 0 2 0 2 3
Maree/Oranmore B 2 1 1 0 9 8 1 3
Corrib Rangers 1 1 0 0 3 2 1 3
Maree/Oranmore C 1 1 0 0 2 1 1 3
Bearna Na Forbacha 2 1 1 0 4 4 0 3
St Josephs 0 0 0 0 0 0 0 0
Maree/Oranmore C 0 0 0 0 0 0 0 0
Ballymoe FC 0 0 0 0 0 0 0 0
AC Celtic B 0 0 0 0 0 0 0 0
Kilmurry FC 0 0 0 0 0 0 0 0
Westport United 0 0 0 0 0 0 0 0
Manulla 0 0 0 0 0 0 0 0
Athenry B 0 0 0 0 0 0 0 0
Corrib Celtic 0 0 0 0 0 0 0 0
Craughwell United B 0 0 0 0 0 0 0 0
Valley Rovers 0 0 0 0 0 0 0 0
Mervue Utd A 0 0 0 0 0 0 0 0
Athenry A 0 0 0 0 0 0 0 0
Corrib Celtic B 0 0 0 0 0 0 0 0
Maree/Oranmore A 0 0 0 0 0 0 0 0
Strokestown United 0 0 0 0 0 0 0 0
Athenry 0 0 0 0 0 0 0 0
St Bernards 1 0 1 0 2 3 -1 0
Mervue Utd B 1 0 1 0 1 2 -1 0
Westport United B 1 0 1 0 3 5 -2 0
Colemanstown Utd 1 0 1 0 1 3 -2 0
Knocknacarra 1 0 1 0 1 3 -2 0
Craughwell United 1 0 1 0 1 3 -2 0
Merville Utd 1 0 1 0 0 2 -2 0
Salthill Devon B 1 0 1 0 2 5 -3 0
Corofin Utd B 1 0 1 0 0 3 -3 0
Kilshanvey Utd 1 0 1 0 3 7 -4 0
Cregmore/Claregalway FC 1 0 1 0 1 5 -4 0
Renmore 1 0 1 0 1 6 -5 0
Athenry C 1 0 1 0 1 6 -5 0
Salthill Devon C 1 0 1 0 0 5 -5 0
East Utd 1 0 1 0 0 5 -5 0
Partry Athletic 1 0 1 0 0 5 -5 0
Strand Celtic 1 0 1 0 0 9 -9 0
  • Time
  • Venue
  • Team1
  • Scores
  • Team2
  • Referee
  • Comment
  • 16/09/2018
  • 10:30
  • Annaghdown
  • Corrib Celtic
  •  
  • Athenry
  • Jimmy Nolan
  • round 1
  • 21/09/2018
  • 19:30
  • Headford
  • Moyne Villa
  • 5 V 2
  • Salthill Devon B
  • Jimmy McElroy
  • round 1
  • 22/09/2018
  • 10:30
  • Athenry
  • Athenry C
  • 1 V 6
  • Tuam Celtic
  • Vincent Carew
  • round 1
  • 10:30
  • Corofin
  • Corofin Utd B
  • 0 V 3
  • Mervue Utd
  • Jeff Higgins
  • round 1
  • 10:30
  • Castle Park
  • East Utd
  • 0 V 5
  • Athenry B
  • Martin Conneely
  • round 1
  • 10:30
  • Drom
  • Salthill Devon C
  • 0 V 5
  • Corofin Utd
  • Gabriel Darcy
  • round 1
  • 12:00
  • Clarinbridge
  • Colga
  • 5 V 1
  • Cregmore/Claregalway FC
  • Michael Shaughnessy
  • round 1
  • 12:00
  • Bohermore
  • Galway Hibs
  • 3 V 1
  • Craughwell United
  • Tommy Murphy
  • round 1
  • 12:00
  • Oranmore
  • Maree/Oranmore C
  • 2 V 1
  • Mervue Utd B
  • Ryan McNelis
  • round 1
  • 12:00
  • Drom
  • Salthill Devon
  •  
  • Craughwell United B
  • Lukasz Szkwarek
  • round 1
  • 12:30
  • Cappagh Park
  • Knocknacarra
  • 1 V 3
  • Maree/Oranmore
  • Gabriel Darcy
  • round 1
  • 13:30
  • Oranmore
  • Maree/Oranmore B
  • 7 V 3
  • Kilshanvey Utd
  • Ryan McNelis
  • round 1
  • 15:00
  • Westside
  • Corrib Rangers
  • 3 V 2
  • St Bernards
  • Darren Moylan
  • round 1
  • 17:00
  • Furbo
  • Bearna Na Forbacha
  • 3 V 1
  • Colemanstown Utd
  • Mary Comerford
  • round 1
  • 23/09/2018
  • 10:30
  • Renmore
  • Renmore
  • 1 V 6
  • Corrib Celtic B
  • Darren Lynch
  • round 1
  • 03/11/2018
  • 10:30
  • Corofin
  • Corofin Utd
  • 5 V 3
  • Westport United B
  • Karen Connolly
  • round 2
  • 11:00
  • Ballinasloe
  • Ballinasloe Town
  • 3 V 1
  • Bearna Na Forbacha
  • round 2
  • 12:00
  • Bohermore
  • Galway Hibs
  • 5 V 0
  • Partry Athletic
  • John Thornton
  • round 2
  • 14:00
  • Castlebar Celtic
  • Castlebar Celtic
  • 5 V 2
  • Maree/Oranmore B
  • round 2
  • 14:00
  • Merville United
  • Merville Utd
  • 0 V 2
  • Salthill Devon
  • round 2
  • 14:00
  • Strand Celtic
  • Strand Celtic
  • 0 V 9
  • Colga
  • round 2
  • 01/12/2018
  • 10:30
  • Athenry B
  • Athenry B
  •  
  • Kilmurry FC
  • round 3
  • 10:30
  • Corofin
  • Corofin Utd
  •  
  • Tuam Celtic
  • round 3
  • 10:30
  • Maree Oranmore C
  • Maree/Oranmore C
  •  
  • Colga
  • round 3
  • 12:30
  • Athenry A
  • Athenry A
  •  
  • Ballymoe FC
  • round 3
  • 14:00
  • Ballinasloe
  • Ballinasloe Town
  •  
  • Mervue Utd A
  • round 3
  • 14:00
  • Westside
  • Corrib Rangers
  •  
  • Westport United
  • round 3
  • 14:00
  • Bohermore
  • Galway Hibs
  •  
  • Manulla
  • round 3
  • 14:00
  • Drom
  • Salthill Devon
  •  
  • AC Celtic B
  • round 3
  • 14:00
  • St Josephs
  • St Josephs
  •  
  • Maree/Oranmore A
  • round 3
  • 14:00
  • Strokestown United
  • Strokestown United
  •  
  • Corrib Celtic B
  • round 3
  • 14:00
  • TBC
  • Valley Rovers
  •  
  • Moyne Villa
  • round 3