League Table Connacht FA U14 Cup

Team Pld W L D + - +/- Pts
Mervue Utd 5 5 0 0 21 5 16 15
Westport United 3 2 1 0 9 4 5 6
Colga 3 2 1 0 5 5 0 6
Knocknacarra 3 2 1 0 3 3 0 6
Cregmore/Claregalway FC 3 2 1 0 6 7 -1 6
Corrib Celtic 3 2 1 0 3 4 -1 6
Kiltimagh-Knock Utd 1 1 0 0 4 0 4 3
Salthill Devon 2 1 1 0 5 2 3 3
Merville Utd 1 1 0 0 4 1 3 3
Temple Villa 1 1 0 0 4 1 3 3
AC Celtic 1 1 0 0 3 0 3 3
Mervue Utd B 2 1 1 0 6 4 2 3
Maree/Oranmore B 2 1 1 0 5 3 2 3
Manor Rangers 2 1 1 0 5 3 2 3
Corofin Utd 2 1 1 0 3 2 1 3
Strand Celtic 1 1 0 0 3 2 1 3
Maree/Oranmore 2 1 1 0 4 5 -1 3
Craughwell United 2 1 1 0 4 6 -2 3
Moyne Villa 1 0 1 0 2 3 -1 0
Hodson Bay 1 0 1 0 1 2 -1 0
Kiltullagh 1 0 1 0 1 2 -1 0
Athenry 1 0 1 0 1 2 -1 0
Bearna Na Forbacha 1 0 1 0 0 1 -1 0
Newtown FC 1 0 1 0 1 3 -2 0
Gurteen Celtic 1 0 1 0 1 3 -2 0
Tuam Celtic 1 0 1 0 1 3 -2 0
Corrib Rangers 1 0 1 0 1 4 -3 0
Galway Hibs 1 0 1 0 1 4 -3 0
Athenry B 1 0 1 0 0 3 -3 0
St Johns 1 0 1 0 1 6 -5 0
West Coast Utd 1 0 1 0 0 5 -5 0
Salthill Devon B 1 0 1 0 0 5 -5 0
Renmore 1 0 1 0 0 5 -5 0
  • Time
  • Venue
  • Team1
  • Scores
  • Team2
  • Referee
  • Comment
  • 22/09/2018
  • 12:00
  • Annaghdown
  • Corrib Celtic
  • 1 V 0
  • Bearna Na Forbacha
  • Jimmy McElroy
  • Round 1
  • 12:30
  • Mervue
  • Mervue Utd B
  • 5 V 0
  • Salthill Devon B
  • Colm McGowan
  • Round 1
  • 12:30
  • Tuam
  • Tuam Celtic
  • 1 V 3
  • Colga
  • Derek Geasley
  • Round 1
  • 13:30
  • Westside
  • Corrib Rangers
  • 1 V 4
  • Craughwell United
  • Darren Lynch
  • Round 1
  • 14:00
  • Athenry
  • Athenry B
  • 0 V 3
  • Maree/Oranmore B
  • Mikey Walsh
  • Round 1
  • 14:00
  • Mervue
  • Mervue Utd
  • 5 V 0
  • Renmore
  • Tommy Murphy
  • Round 1
  • 14:00
  • Headford
  • Moyne Villa
  • 2 V 3
  • Cregmore/Claregalway FC
  • Jimmy McElroy
  • Round 1
  • 14:00
  • Drom
  • Salthill Devon
  • 5 V 0
  • West Coast Utd
  • Lukasz Szkwarek
  • Round 1
  • 14:30
  • Cappagh Park
  • Knocknacarra
  • 2 V 1
  • Kiltullagh
  • Brendan Kane
  • Round 1
  • 14:30
  • Oranmore
  • Maree/Oranmore
  • 4 V 1
  • Galway Hibs
  • Michael Shaughnessy
  • Round 1
  • 03/11/2018
  • 14:00
  • Gurteen Sportsfield
  • Gurteen Celtic
  • 1 V 3
  • Corofin Utd
  • Round 2
  • 01/12/2018
  • 12:00
  • Corofin
  • Corofin Utd
  • 0 V 1
  • Knocknacarra
  • Edward Ward
  • Round 3
  • 12:30
  • Athenry
  • Athenry
  • 1 V 2
  • Cregmore/Claregalway FC
  • Buddy Bodkin
  • Round 3
  • 12:30
  • Clarinbridge
  • Colga
  • 2 V 0
  • Salthill Devon
  • Gary Broderick
  • Round 3
  • 14:00
  • Manorhamilton Rangers
  • Manor Rangers
  • 5 V 0
  • Craughwell United
  • Round 3
  • 14:00
  • St Johns
  • St Johns
  • 1 V 6
  • Mervue Utd
  • Round 3
  • 14:00
  • Strand Celtic
  • Strand Celtic
  • 3 V 2
  • Maree/Oranmore B
  • Round 3
  • 14:00
  • Temple Villa
  • Temple Villa
  • 4 V 1
  • Mervue Utd B
  • Round 3
  • 14:00
  • Westport United
  • Westport United
  • 4 V 0
  • Maree/Oranmore
  • Round 3
  • 02/12/2018
  • 12:00
  • Hodson Bay Celtic
  • Hodson Bay
  • 1 V 2
  • Corrib Celtic
  • Round 3
  • 05/01/2019
  • 14:00
  • Annaghdown
  • Corrib Celtic
  • 0 V 3
  • AC Celtic
  • Derek Geasley
  • 14:00
  • Kiltimagh
  • Kiltimagh-Knock Utd
  • 4 V 0
  • Colga
  • 14:00
  • Merville
  • Merville Utd
  • 4 V 1
  • Cregmore/Claregalway FC
  • 14:00
  • Mervue
  • Mervue Utd
  • 3 V 0
  • Manor Rangers
  • Gerry Fahy
  • Conceded by Manor Rgs
  • 14:00
  • Westport United
  • Westport United
  • 2 V 0
  • Knocknacarra
  • 02/03/2019
  • 14:00
  • TBC
  • Westport United
  • 3 V 4
  • Mervue Utd
  • Qtr Final
  • 07/04/2019
  • 15:00
  • Abbeycartron
  • Newtown FC
  • 1 V 3
  • Mervue Utd
  • Semi Final
  • 04/05/2019
  • 15:00
  • Sligo IT
  • Kiltimagh-Knock Utd
  •  
  • Mervue Utd
  • Conn Final