League Table SFAI Sketchers Cup U13

Team Pld W D L + - +/- Pts
Mervue Utd 5 5 0 0 22 3 19 15
Salthill Devon 5 4 0 1 18 8 10 12
Westport United 3 3 0 0 12 4 8 9
Ballina Town 3 2 0 1 10 5 5 6
Tuam Celtic 3 2 0 1 8 5 3 6
Ballinasloe Town 3 2 0 1 7 6 1 6
Bearna Na Forbacha 2 1 0 1 7 3 4 3
Westport United C 1 1 0 0 4 0 4 3
Kilmurry FC 2 1 0 1 7 4 3 3
Manor Rangers 1 1 0 0 3 1 2 3
Claremorris 1 1 0 0 4 3 1 3
Gurteen 1 1 0 0 3 2 1 3
Castlerea Celtic 2 1 0 1 7 7 0 3
Knocknacarra 2 1 0 1 2 2 0 3
Cregmore/Claregalway FC 2 1 0 1 7 8 -1 3
Newtown FC 2 1 0 1 4 5 -1 3
Renmore 2 1 0 1 4 6 -2 3
Colga 2 1 0 1 3 5 -2 3
Athenry 2 1 0 1 6 9 -3 3
Kiltullagh 1 0 0 1 3 4 -1 0
Ballyboro 1 0 0 1 3 4 -1 0
Moyne Villa 1 0 0 1 2 3 -1 0
Ballymoe FC 1 0 0 1 2 4 -2 0
Maree/Oranmore 1 0 0 1 1 3 -2 0
Colemanstown Utd 1 0 0 1 1 3 -2 0
Strand Celtic 1 0 0 1 1 3 -2 0
Arrow Harps 1 0 0 1 0 2 -2 0
Boyle Celtic 1 0 0 1 1 4 -3 0
Westport United B 1 0 0 1 1 4 -3 0
Craughwell United 1 0 0 1 0 3 -3 0
St Josephs B 1 0 0 1 0 3 -3 0
Melview FC 1 0 0 1 1 5 -4 0
Corrib Celtic 1 0 0 1 0 4 -4 0
Castlebar Celtic 1 0 0 1 0 4 -4 0
Temple Villa 1 0 0 1 1 6 -5 0
AC Celtic 1 0 0 1 1 6 -5 0
Ballisodare Utd 1 0 0 1 0 5 -5 0
  • Time
  • Venue
  • Team1
  • Scores
  • Team2
  • Referee
  • Comment
  • 14/09/2019
  • 11:30
  • Abbeycartron
  • Melview FC
  • 1 V 5
  • Salthill Devon
  • 12:00
  • Westport United
  • Westport United C
  • 4 V 0
  • Corrib Celtic
  • 13:00
  • Abbeycartron
  • Ballyboro
  • 3 V 4
  • Athenry
  • 14:00
  • Gurteen Sportsfield
  • Gurteen
  • 3 V 2
  • Moyne Villa
  • 14:00
  • Mervue
  • Mervue Utd
  • 4 V 1
  • Boyle Celtic
  • Darren Lynch
  • 14:00
  • Strand Celtic
  • Strand Celtic
  • 1 V 3
  • Tuam Celtic
  • 15/09/2019
  • 13:00
  • AC Celtic
  • AC Celtic
  • 1 V 6
  • Cregmore/Claregalway FC
  • 05/10/2019
  • 11:30
  • Craughwell
  • Craughwell United
  • 0 V 3
  • Colga
  • Mikey Walsh
  • 12:00
  • Ballina town
  • Ballina Town
  • 6 V 2
  • Athenry
  • 12:30
  • Drom
  • Salthill Devon
  • 3 V 1
  • Maree/Oranmore
  • 14:00
  • TBC
  • Ballisodare Utd
  • 0 V 5
  • Mervue Utd
  • 14:00
  • Furbo
  • Bearna Na Forbacha
  • 6 V 1
  • Temple Villa
  • James Johnson
  • 14:00
  • Claremorris
  • Claremorris
  • 4 V 3
  • Kiltullagh
  • 14:00
  • Colemanstown
  • Colemanstown Utd
  • 1 V 3
  • Manor Rangers
  • Gerry Coen
  • 14:00
  • Renmore
  • Renmore
  • 3 V 0
  • St Josephs B
  • Darren Lynch
  • 14:30
  • Cappagh Park
  • Knocknacarra
  • 2 V 0
  • Arrow Harps
  • John Thornton
  • 16:00
  • Tuam
  • Tuam Celtic
  • 4 V 1
  • Westport United B
  • Jimmy Nolan
  • 06/10/2019
  • 12:00
  • Cregmore
  • Cregmore/Claregalway FC
  • 1 V 7
  • Kilmurry FC
  • Jimmy Nolan
  • 12/10/2019
  • 12:00
  • Ballinasloe
  • Ballinasloe Town
  • 4 V 2
  • Ballymoe FC
  • 26/10/2019
  • 12:00
  • Westport United
  • Westport United
  • 5 V 0
  • Colga
  • 14:00
  • Furbo
  • Bearna Na Forbacha
  • 1 V 2
  • Ballinasloe Town
  • Mary Comerford
  • 14:00
  • Celtic Park-Castlebar
  • Castlebar Celtic
  • 0 V 4
  • Salthill Devon
  • 14:00
  • Kilmurry
  • Kilmurry FC
  • 0 V 3
  • Mervue Utd
  • 14:00
  • Newtown FC
  • Newtown FC
  • 3 V 1
  • Tuam Celtic
  • 14:00
  • Renmore
  • Renmore
  • 1 V 6
  • Castlerea Celtic
  • Brendan Kane
  • 14:30
  • Cappagh Park
  • Knocknacarra
  • 0 V 2
  • Ballina Town
  • Buddy Bodkin
  • 16/11/2019
  • 12:00
  • Ballinasloe
  • Ballinasloe Town
  • 1 V 3
  • Westport United
  • Michael Shaughnessy
  • 13:00
  • Newtown FC
  • Newtown FC
  • 1 V 4
  • Mervue Utd
  • 14:00
  • Ballina town
  • Ballina Town
  • 2 V 3
  • Salthill Devon
  • 07/12/2019
  • 14:00
  • Mervue
  • Mervue Utd
  • 6 V 1
  • Castlerea Celtic
  • Darren Lynch
  • Regional Semi
  • 14:00
  • Drom
  • Salthill Devon
  • 3 V 4
  • Westport United
  • Martin Conneely
  • Regional Semi