League Table SFAI Sketchers Cup U14

Team Pld W D L + - +/- Pts
Mervue Utd 3 3 0 0 14 1 13 9
Knocknacarra 3 3 0 0 8 1 7 9
Athenry 3 2 0 1 11 5 6 6
Colga 3 2 0 1 8 4 4 6
Bearna Na Forbacha 2 1 0 1 9 4 5 3
Arrow Harps 1 1 0 0 6 2 4 3
AC Celtic 1 1 0 0 5 1 4 3
Newtown FC 1 1 0 0 3 0 3 3
Castlebar Celtic 1 1 0 0 3 0 3 3
Tuam Celtic 2 1 0 1 7 6 1 3
St Francis 1 1 0 0 2 1 1 3
Galway Hibs 2 1 0 1 6 6 0 3
Maree/Oranmore 2 1 0 1 6 6 0 3
Westport United 2 1 0 1 2 5 -3 3
Ballisodare Utd 2 1 0 1 2 7 -5 3
Ballymote Celtic 1 0 0 1 2 3 -1 0
Corrib Celtic 1 0 0 1 1 2 -1 0
Salthill Devon 1 0 0 1 0 1 -1 0
Ballinasloe Town 1 0 0 1 2 4 -2 0
Moyne Villa 1 0 0 1 0 2 -2 0
Maree/Oranmore B 1 0 0 1 0 3 -3 0
Ballina Town 1 0 0 1 0 3 -3 0
Cregmore/Claregalway FC 1 0 0 1 0 3 -3 0
Renmore 1 0 0 1 2 6 -4 0
Merlin Woods FC/Medtronic 1 0 0 1 1 5 -4 0
Gurteen Celtic 1 0 0 1 0 5 -5 0
Colemanstown Utd 1 0 0 1 1 7 -6 0
Strand Celtic 1 0 0 1 0 8 -8 0
  • Time
  • Venue
  • Team1
  • Scores
  • Team2
  • Referee
  • Comment
  • 07/09/2019
  • 14:00
  • Oranmore
  • Maree/Oranmore
  • 3 V 2
  • Ballymote Celtic
  • Jimmy Nolan
  • 08/09/2019
  • 12:00
  • Ballinasloe
  • Ballinasloe Town
  • 2 V 4
  • Galway Hibs
  • 27/09/2019
  • 19:30
  • Drom
  • Salthill Devon
  • 0 V 1
  • Knocknacarra
  • Marc Lynch
  • 28/09/2019
  • 11:30
  • Colemanstown
  • Colemanstown Utd
  • 1 V 7
  • Tuam Celtic
  • Tony Fahy
  • 12:30
  • Oranmore
  • Maree/Oranmore
  • 3 V 4
  • Athenry
  • Alan Eastwood
  • 14:00
  • TBC
  • Arrow Harps
  • 6 V 2
  • Renmore
  • 14:00
  • TBC
  • Ballisodare Utd
  • 2 V 1
  • Corrib Celtic
  • 14:00
  • Castlebar Celtic
  • Castlebar Celtic
  • 3 V 0
  • Cregmore/Claregalway FC
  • 14:00
  • Merlin Woods City Park
  • Merlin Woods FC/Medtronic
  • 1 V 5
  • AC Celtic
  • John Thornton
  • 14:00
  • Mervue
  • Mervue Utd
  • 5 V 0
  • Gurteen Celtic
  • John O Connor
  • 29/09/2019
  • 14:00
  • Furbo
  • Bearna Na Forbacha
  • 8 V 0
  • Strand Celtic
  • Brendan Kane
  • 14:00
  • Newtown FC
  • Newtown FC
  • 3 V 0
  • Maree/Oranmore B
  • 14:00
  • TBC
  • Westport United
  • 2 V 0
  • Moyne Villa
  • 15:00
  • Clarinbridge
  • Colga
  • 4 V 2
  • Galway Hibs
  • Maurice Guinnane
  • 19/10/2019
  • 12:30
  • Furbo
  • Bearna Na Forbacha
  • 1 V 4
  • Mervue Utd
  • Jimmy Nolan
  • 12:30
  • Cappagh Park
  • Knocknacarra
  • 5 V 0
  • Tuam Celtic
  • Darren Lynch
  • 14:00
  • Athenry
  • Athenry
  • 6 V 0
  • Ballisodare Utd
  • Jimmy McElroy
  • 14:00
  • Clarinbridge
  • Colga
  • 3 V 0
  • Ballina Town
  • Martin Conneely
  • 09/11/2019
  • 12:30
  • Clarinbridge
  • Colga
  • 1 V 2
  • Knocknacarra
  • Mikey Walsh
  • 14:00
  • Athenry
  • Athenry
  • 1 V 2
  • St Francis
  • Lukasz Szkwarek
  • 10/11/2019
  • 11:45
  • Westport United
  • Westport United
  • 0 V 5
  • Mervue Utd
  • 14/12/2019
  • 14:00
  • Mervue
  • Mervue Utd
  •  
  • Castlebar Celtic
  • Mikey Walsh
  • Regional Semi
  • 14:00
  • St Francis
  • St Francis
  •  
  • Knocknacarra
  • Regional Semi