League Table Connacht FA Cup U12

Team Pld W D L + - +/- Pts
Salthill Devon 3 3 0 0 17 5 12 9
Tuam Celtic 3 3 0 0 9 2 7 9
Knocknacarra 3 3 0 0 8 1 7 9
Maree/Oranmore 3 3 0 0 6 2 4 9
Mervue Utd 2 2 0 0 10 0 10 6
Moyne Villa 2 2 0 0 10 2 8 6
Merlin Woods FC/Medtronic 3 2 0 1 9 5 4 6
Kiltullagh 2 2 0 0 7 3 4 6
Maree/Oranmore B 3 2 0 1 6 2 4 6
Athenry 2 2 0 0 4 0 4 6
Corrib Celtic 3 2 0 1 8 5 3 6
Corofin Utd 3 2 0 1 10 9 1 6
Colga 2 1 0 1 7 3 4 3
Carrick Town 1 1 0 0 4 0 4 3
Bearna Na Forbacha 2 1 0 1 6 3 3 3
Kiltimagh-Knock Utd 1 1 0 0 3 0 3 3
Westport United 1 1 0 0 3 0 3 3
Skyvalley Rovers 2 1 0 1 7 5 2 3
Bearna Na Forbacha B 2 1 0 1 5 4 1 3
St Johns 1 1 0 0 3 2 1 3
Manulla 1 1 0 0 2 1 1 3
St Francis 1 1 0 0 1 0 1 3
Craughwell United 2 1 0 1 5 5 0 3
Mervue Utd B 2 1 0 1 3 5 -2 3
Galway Bohs 1 0 0 1 0 0 0 0
Kenagh Utd 1 0 0 1 0 0 0 0
Castlebar Celtic 0 0 0 0 0 0 0 0
Boyle Celtic 1 0 0 1 2 3 -1 0
Swinford 1 0 0 1 2 3 -1 0
Galway Hibs 1 0 0 1 1 2 -1 0
Hodson Bay 1 0 0 1 1 2 -1 0
Killoe Celtic 1 0 0 1 1 3 -2 0
Manor Rangers 1 0 0 1 1 3 -2 0
Claremorris 1 0 0 1 0 2 -2 0
Corofin Utd B 1 0 0 1 0 2 -2 0
AC Celtic 2 0 0 2 0 2 -2 0
Kilshanvey Utd 1 0 0 1 6 9 -3 0
Gurteen 1 0 0 1 1 4 -3 0
Athenry C 1 0 0 1 1 4 -3 0
Roscommon Town 1 0 0 1 1 4 -3 0
Maree/Oranmore C 1 0 0 1 1 4 -3 0
Colemanstown Utd 1 0 0 1 0 3 -3 0
Athenry B 1 0 0 1 0 3 -3 0
Colemanstown Utd B 1 0 0 1 1 5 -4 0
St Bernards 1 0 0 1 1 5 -4 0
Craughwell United B 1 0 0 1 0 4 -4 0
Cregmore/Claregalway FC 1 0 0 1 4 9 -5 0
Oughterard 1 0 0 1 2 7 -5 0
Coolaney Utd 1 0 0 1 0 5 -5 0
Arrow Harps 1 0 0 1 0 5 -5 0
Mervue Utd C 1 0 0 1 0 5 -5 0
Salthill Devon B 1 0 0 1 0 5 -5 0
Kiltullagh B 1 0 0 1 0 6 -6 0
Corrib Rangers 1 0 0 1 0 6 -6 0
  • Time
  • Venue
  • Team1
  • Scores
  • Team2
  • Referee
  • Comment
  • 19/09/2019
  • 18:30
  • Corofin
  • Athenry
  • 2 V 0
  • Corofin Utd B
  • Michael Shaughnessy
  • Note venue
  • 20/09/2019
  • 18:30
  • Athenry
  • Athenry C
  • 1 V 4
  • Maree/Oranmore B
  • Mikey Walsh
  • 21/09/2019
  • 10:30
  • Colemanstown
  • Colemanstown Utd B
  • 1 V 5
  • Bearna Na Forbacha B
  • Danny Corbett
  • 10:30
  • Corofin
  • Corofin Utd
  • 9 V 6
  • Kilshanvey Utd
  • Gerry Coen
  • 10:30
  • Millers Lane
  • Galway Bohs
  •  
  • Maree/Oranmore
  • Brian Lynch
  • Conceded by Galway Bohs
  • 10:30
  • Bohermore
  • Galway Hibs
  • 1 V 2
  • Mervue Utd B
  • Damien Flanagan
  • 10:30
  • Kiltullagh
  • Kiltullagh
  • 3 V 0
  • Colemanstown Utd
  • Maurice Guinnane
  • 10:30
  • Oranmore
  • Maree/Oranmore C
  • 1 V 4
  • Corrib Celtic
  • James Johnson
  • 10:30
  • Merlin Woods City Park
  • Merlin Woods FC/Medtronic
  • 6 V 0
  • Corrib Rangers
  • Thomas O'Connell
  • 10:30
  • Mervue
  • Mervue Utd
  • 5 V 0
  • Salthill Devon B
  • Darren Lynch
  • 10:30
  • New Village
  • Oughterard
  • 2 V 7
  • Moyne Villa
  • Brendan Kane
  • 12:30
  • Kiltullagh
  • Kiltullagh B
  • 0 V 6
  • Bearna Na Forbacha
  • Kevin Ruane
  • 14:00
  • Cappagh Park
  • Knocknacarra
  • 4 V 0
  • Craughwell United B
  • Mary Comerford
  • 16:00
  • Craughwell
  • Craughwell United
  • 5 V 1
  • St Bernards
  • Diarmuid Conneely
  • 16:00
  • Drom
  • Salthill Devon
  • 9 V 4
  • Cregmore/Claregalway FC
  • Tony Fahy
  • 22/09/2019
  • 10:30
  • Mervue
  • Mervue Utd C
  • 0 V 5
  • Colga
  • Darren Lynch
  • 10:30
  • Tuam
  • Tuam Celtic
  • 3 V 0
  • Athenry B
  • 02/11/2019
  • 12:30
  • Manorhamilton Rangers
  • Manor Rangers
  • 1 V 3
  • Tuam Celtic
  • 14:00
  • TBC
  • Boyle Celtic
  • 2 V 3
  • Merlin Woods FC/Medtronic
  • 14:00
  • Corofin
  • Corofin Utd
  •  
  • AC Celtic
  • Buddy Bodkin
  • Conceded by AC Celtic
  • 14:00
  • Annaghdown
  • Corrib Celtic
  • 3 V 2
  • Swinford
  • Tony Fahy
  • 14:00
  • Mervue
  • Mervue Utd B
  • 1 V 4
  • Skyvalley Rovers
  • Damien Flanagan
  • 14:00
  • TBC
  • Roscommon Town
  • 1 V 4
  • Maree/Oranmore
  • 14:00
  • Drom
  • Salthill Devon
  • 5 V 0
  • Arrow Harps
  • Paul McGrath
  • 14:30
  • Cappagh Park
  • Knocknacarra
  • 4 V 1
  • Gurteen
  • Trevor Conlon
  • 16/11/2019
  • 14:00
  • Oranmore
  • Maree/Oranmore B
  • 2 V 0
  • Claremorris
  • Chris McGinley
  • 23/11/2019
  • 12:00
  • Furbo
  • Bearna Na Forbacha
  • 0 V 3
  • Moyne Villa
  • Gary Small
  • 12:00
  • Craughwell
  • Craughwell United
  • 0 V 4
  • Carrick Town
  • Chris McGinley
  • 12:00
  • Kiltimagh
  • Kiltimagh-Knock Utd
  • 3 V 0
  • Merlin Woods FC/Medtronic
  • 12:00
  • Westport United
  • Westport United
  • 3 V 0
  • Bearna Na Forbacha B
  • 14:00
  • AC Celtic
  • AC Celtic
  • 0 V 2
  • Athenry
  • 14:00
  • Killoe Celtic
  • Killoe Celtic
  • 1 V 3
  • Tuam Celtic
  • 14:00
  • Cappagh Park
  • Knocknacarra
  •  
  • Kenagh Utd
  • Brendan Kane
  • Conceded by Kenagh Utd
  • 14:00
  • Manulla FC
  • Manulla
  • 2 V 1
  • Corrib Celtic
  • 14:00
  • Mervue
  • Mervue Utd
  • 5 V 0
  • Coolaney Utd
  • Darren Lynch
  • 14:00
  • Skyvalley Rovers
  • Skyvalley Rovers
  • 3 V 4
  • Kiltullagh
  • 14:00
  • St Francis
  • St Francis
  • 1 V 0
  • Maree/Oranmore B
  • 14:30
  • Drom
  • Salthill Devon
  • 3 V 1
  • Corofin Utd
  • Tony Fahy
  • 16:00
  • St Johns
  • St Johns
  • 3 V 2
  • Colga
  • 24/11/2019
  • 12:00
  • Oranmore
  • Maree/Oranmore
  • 2 V 1
  • Hodson Bay
  • Ger Cahill
  • 04/01/2020
  • 10:30
  • Oranmore
  • Maree/Oranmore
  •  
  • Moyne Villa
  • 12:30
  • Cappagh Park
  • Knocknacarra
  •  
  • Tuam Celtic
  • 14:00
  • Athenry
  • Athenry
  •  
  • Carrick Town
  • 14:00
  • Kiltullagh
  • Kiltullagh
  •  
  • Kiltimagh-Knock Utd
  • 14:00
  • Drom
  • Salthill Devon
  •  
  • Castlebar Celtic
  • 14:00
  • Westport United
  • Westport United
  •  
  • Mervue Utd