League Table Connacht Cup Boys U14

Team Pld W D L + - +/- Pts
Knocknacarra 5 4 0 1 17 5 12 12
Moyne Villa 3 3 0 0 16 3 13 9
Mervue Utd 4 3 0 1 14 2 12 9
Salthill Devon 4 3 0 1 8 2 6 9
Kilshanvey Utd 4 3 0 1 10 9 1 9
Athenry 2 2 0 0 10 0 10 6
Westport United 2 2 0 0 9 1 8 6
Athenry 3 2 0 1 12 5 7 6
Ballinrobe Town 2 2 0 0 8 3 5 6
Mervue Utd B 3 2 0 1 9 5 4 6
Salthill Devon B 3 2 0 1 11 9 2 6
Ballinasloe Town 3 2 0 1 10 11 -1 6
Merlin Woods FC/Medtronic 3 2 0 1 5 6 -1 6
Kiltullagh 3 2 0 1 5 6 -1 6
Maree/Oranmore B 3 2 0 1 5 8 -3 6
Manulla A 1 1 0 0 5 0 5 3
Knocknacarra 1 1 0 0 5 1 4 3
Tuam Celtic 1 1 0 0 4 1 3 3
Corrib Celtic 2 1 0 1 7 7 0 3
Bearna Na Forbacha 2 1 0 1 6 6 0 3
Ballymote Celtic 2 1 0 1 5 5 0 3
Westport United B 2 1 0 1 1 1 0 3
Cregmore/Claregalway FC B 2 1 0 1 5 6 -1 3
Athenry B 2 1 0 1 5 7 -2 3
Oughterard 1 0 0 1 6 7 -1 0
Ballymoe FC 1 0 0 1 2 3 -1 0
Corofin Utd 1 0 0 1 2 3 -1 0
Colga 1 0 0 1 1 2 -1 0
Loughrea 1 0 0 1 1 2 -1 0
Cregmore/Claregalway FC 1 0 0 1 1 2 -1 0
Maree/Oranmore 1 0 0 1 0 1 -1 0
St Bernards 1 0 0 1 4 6 -2 0
Moyne Villa 1 0 0 1 1 3 -2 0
Gurteen Celtic 1 0 0 1 0 2 -2 0
Craughwell United 1 0 0 1 2 5 -3 0
Arrow Harps 1 0 0 1 2 5 -3 0
Galway Bohs 1 0 0 1 1 4 -3 0
Kiltimagh-Knock Utd 1 0 0 1 1 4 -3 0
Carrick Town 1 0 0 1 0 3 -3 0
Gort Utd 1 0 0 1 0 3 -3 0
Corofin Utd B 1 0 0 1 0 3 -3 0
Carrick Town B 1 0 0 1 0 3 -3 0
Coolaney Utd 1 0 0 1 0 3 -3 0
St Patricks 1 0 0 1 1 5 -4 0
Renmore 1 0 0 1 1 5 -4 0
Tuam Celtic 1 0 0 1 0 4 -4 0
Colemanstown Utd 1 0 0 1 1 6 -5 0
Athenry C 1 0 0 1 0 5 -5 0
Colemanstown Utd B 1 0 0 1 0 5 -5 0
Calry Bohs 1 0 0 1 0 5 -5 0
Kilglass 1 0 0 1 0 5 -5 0
Kinvara Utd 1 0 0 1 0 6 -6 0
  • Time
  • Venue
  • Team1
  • Scores
  • Team2
  • Referee
  • Comment
  • 24/09/2021
  • 18:00
  • Cappagh Park
  • Knocknacarra
  • 6 V 0
  • Kinvara Utd
  • John Thornton
  • Round 1
  • 25/09/2021
  • 10:30
  • Westside
  • Galway Bohs
  • 1 V 4
  • Tuam Celtic
  • Vincent Carew
  • Round 1
  • 12:30
  • Athenry
  • Athenry C
  • 0 V 5
  • Mervue Utd
  • Tony Fahy
  • Round 1
  • 12:30
  • Furbo
  • Bearna Na Forbacha
  • 6 V 4
  • St Bernards
  • Colm McGowan
  • Round 1
  • 12:30
  • Corofin
  • Corofin Utd B
  • 0 V 3
  • Athenry
  • Martin Conneely
  • Conceded by Corofin Utd B
  • 12:30
  • Craughwell
  • Craughwell United
  • 2 V 5
  • Athenry B
  • Dermot Ryan
  • Round 1
  • 12:30
  • Cregmore
  • Cregmore/Claregalway FC B
  • 5 V 1
  • Renmore
  • Jimmy Nolan
  • Round 1
  • 12:30
  • Gort
  • Gort Utd
  • 0 V 3
  • Ballinasloe Town
  • Tommy Murphy
  • Conceded by Gort Utd
  • 12:30
  • Kiltullagh
  • Kiltullagh
  • 2 V 1
  • Cregmore/Claregalway FC
  • Gabriel Darcy
  • Round 1
  • 12:30
  • Loughrea
  • Loughrea
  • 1 V 2
  • Corrib Celtic
  • Conor Brann
  • Round 1
  • 12:30
  • Oranmore
  • Maree/Oranmore B
  • 2 V 1
  • Colga
  • Buddy Bodkin
  • Round 1
  • 12:30
  • Merlin Woods City Park
  • Merlin Woods FC/Medtronic
  • 3 V 2
  • Corofin Utd
  • Ger Cahill
  • Round 1
  • 12:30
  • Mervue
  • Mervue Utd B
  • 5 V 1
  • St Patricks
  • Jennifer Fri
  • Round 1
  • 12:30
  • New Village
  • Oughterard
  • 6 V 7
  • Salthill Devon B
  • Max Sweeney
  • Round 1
  • 12:30
  • Drom
  • Salthill Devon
  • 1 V 0
  • Maree/Oranmore
  • Gary Small
  • Round 1
  • 26/09/2021
  • 10:00
  • Kilconly
  • Colemanstown Utd B
  • 0 V 5
  • Kilshanvey Utd
  • Alex Corbett
  • Round 1 Note Venue
  • 27/09/2021
  • 19:00
  • Headford
  • Moyne Villa
  • 6 V 1
  • Colemanstown Utd
  • Gabriel Darcy
  • Round 1
  • 23/10/2021
  • 12:00
  • Westport United
  • Westport United B
  • 0 V 1
  • Merlin Woods FC/Medtronic
  • Round 2
  • 13:30
  • Riverstown Park
  • Arrow Harps
  • 2 V 5
  • Moyne Villa
  • Round 2
  • 14:00
  • Athenry
  • Athenry B
  • 0 V 5
  • Manulla A
  • Maurice Guinnane
  • Round 2
  • 03/12/2021
  • 19:30
  • Mervue
  • Mervue Utd B
  • 2 V 0
  • Bearna Na Forbacha
  • Lukasz Szkwarek
  • Round 3
  • 04/12/2021
  • 12:00
  • Cleveragh Astro
  • Gurteen Celtic
  • 0 V 2
  • Kilshanvey Utd
  • Round 3
  • 12:00
  • Drom
  • Salthill Devon
  • 4 V 0
  • Tuam Celtic
  • Beachla Folan
  • Round 3
  • 12:30
  • Kiltimagh
  • Kiltimagh-Knock Utd
  • 1 V 4
  • Mervue Utd
  • Round 3
  • 14:00
  • Ballinasloe
  • Ballinasloe Town
  • 6 V 5
  • Corrib Celtic
  • Glenn Campbell
  • Round 3
  • 14:00
  • Ballinrobe
  • Ballinrobe Town
  • 4 V 1
  • Merlin Woods FC/Medtronic
  • Round 3
  • 14:00
  • Ballymoe
  • Ballymoe FC
  • 2 V 3
  • Maree/Oranmore B
  • Round 3
  • 14:00
  • Ballymote
  • Ballymote Celtic
  • 5 V 0
  • Cregmore/Claregalway FC B
  • Round 3
  • 14:00
  • Carrick Town
  • Carrick Town B
  • 0 V 3
  • Kiltullagh
  • Round 3
  • 14:00
  • Cappagh Park
  • Knocknacarra
  • 3 V 0
  • Coolaney Utd
  • Conceded by Coolaney Utd
  • 14:00
  • Drom
  • Salthill Devon B
  • 3 V 0
  • Carrick Town
  • Beachla Folan
  • Conceded by Carrick Town
  • 15/01/2022
  • 14:00
  • Headford
  • Moyne Villa
  • 5 V 0
  • Kilglass
  • Richard Connor
  • Round 3
  • 29/01/2022
  • 12:30
  • Kilconly
  • Kilshanvey Utd
  • 3 V 1
  • Salthill Devon B
  • Ger Cahill
  • Round 4
  • 14:00
  • Athenry
  • Athenry
  • 5 V 0
  • Calry Bohs
  • Jeff Higgins
  • Round 3
  • 14:00
  • Ballinasloe
  • Ballinasloe Town
  • 1 V 6
  • Knocknacarra
  • Glenn Campbell
  • Round 4
  • 14:00
  • Ballymote
  • Ballymote Celtic
  • 0 V 5
  • Mervue Utd
  • Round 4
  • 14:00
  • Mervue
  • Mervue Utd B
  • 2 V 4
  • Ballinrobe Town
  • Mikey Walsh
  • Round 4
  • 14:00
  • Headford
  • Moyne Villa
  • 1 V 3
  • Salthill Devon
  • Edmond Cloherty
  • Round 4
  • 14:00
  • Westport United
  • Westport United
  • 5 V 0
  • Kiltullagh
  • Round 4
  • 23/02/2022
  • 16:00
  • Oranmore
  • Athenry
  • 5 V 0
  • Maree/Oranmore B
  • Gabriel Darcy
  • Round 4 Note Venue
  • 12/03/2022
  • 15:00
  • Drom
  • Salthill Devon
  • 0 V 1
  • Westport United B
  • Colin Nolan
  • Qtr Final
  • 20/03/2022
  • 15:00
  • Kilconly
  • Kilshanvey Utd
  • 0 V 8
  • Athenry
  • Edward Ward
  • Qtr Final
  • 30/03/2022
  • 19:30
  • Mervue
  • Mervue Utd
  • 0 V 1
  • Knocknacarra
  • Niall Crosby
  • Qtr Final
  • 09/04/2022
  • 12:30
  • Cappagh Park
  • Knocknacarra
  • 5 V 1
  • Athenry
  • MCubbard/MGuinnane/CNolan
  • Semi Final
  • 30/04/2022
  • 14:00
  • Milebush
  • Knocknacarra
  • 1 V 4
  • Westport United
  • TBC
  • Final