League Table Connacht Shield Boys U12

Team Pld W D L + - +/- Pts
Knocknacarra 5 5 0 0 26 3 23 15
Corofin Utd C 2 2 0 0 8 1 7 6
Renmore 3 2 0 1 11 5 6 6
Yeats Utd 3 2 0 1 12 14 -2 6
Mulranny Utd 1 1 0 0 5 0 5 3
Real Tubber 1 1 0 0 6 2 4 3
Colga B 1 1 0 0 5 1 4 3
Kiltullagh 2 1 0 1 6 3 3 3
Carrick Town B 1 1 0 0 3 0 3 3
Gurteen 1 1 0 0 3 0 3 3
Galway Hibs 2 1 0 1 7 7 0 3
Arrow Harps 2 1 0 1 4 6 -2 3
Mervue Utd B 1 0 0 1 5 6 -1 0
Corofin Utd 1 0 0 1 0 1 -1 0
Maree/Oranmore B 1 0 0 1 1 3 -2 0
Ballingare 1 0 0 1 0 3 -3 0
Salthill Devon B 1 0 0 1 0 3 -3 0
Athenry B 1 0 0 1 2 6 -4 0
Ballinasloe Town B 1 0 0 1 1 5 -4 0
Craughwell United 1 0 0 1 0 4 -4 0
Ballymoe FC 1 0 0 1 2 7 -5 0
Carrick Town 1 0 0 1 0 5 -5 0
Real Tubber 1 0 0 1 0 5 -5 0
Colga B 1 0 0 1 0 5 -5 0
Oughterard 1 0 0 1 1 7 -6 0
Kiltimagh-Knock Utd 1 0 0 1 0 6 -6 0
  • Time
  • Venue
  • Team1
  • Scores
  • Team2
  • Referee
  • Comment
  • 23/10/2021
  • 10:30
  • Corofin
  • Corofin Utd C
  • 3 V 1
  • Maree/Oranmore B
  • Lukasz Szkwarek
  • Round 1
  • 10:30
  • Bohermore
  • Galway Hibs
  • 7 V 1
  • Oughterard
  • Jennifer Fri
  • Round 1
  • 12:00
  • Riverstown Park
  • Arrow Harps
  • 4 V 0
  • Craughwell United
  • Round 1
  • 12:00
  • Ballinasloe
  • Ballinasloe Town B
  • 1 V 5
  • Colga B
  • Shane Glynn
  • Round 1
  • 12:00
  • Real Tubber
  • Real Tubber
  • 6 V 2
  • Athenry B
  • Round 1
  • 14:00
  • Ballingare
  • Ballingare
  • 0 V 3
  • Renmore
  • Round 1 Conceded by Ballingare
  • 14:00
  • Kiltimagh
  • Kiltimagh-Knock Utd
  • 0 V 6
  • Kiltullagh
  • Round 1
  • 14:00
  • Yeats United
  • Yeats Utd
  • 6 V 5
  • Mervue Utd B
  • Round 1
  • 14:30
  • Gurteen Sportsfield
  • Gurteen
  • 3 V 0
  • Salthill Devon B
  • Round 1 Conceded by Salthill Devon B
  • 24/10/2021
  • 14:00
  • Ballymoe
  • Ballymoe FC
  • 2 V 7
  • Knocknacarra
  • 04/12/2021
  • 12:30
  • Renmore
  • Renmore
  • 5 V 0
  • Real Tubber
  • Colm McGowan
  • Round 2
  • 14:00
  • Clarinbridge
  • Colga B
  • 0 V 5
  • Mulranny Utd
  • Jeff Higgins
  • Round 2
  • 14:00
  • Corofin
  • Corofin Utd C
  • 5 V 0
  • Carrick Town
  • Dermot Ryan
  • Round 2
  • 14:00
  • Kiltullagh
  • Kiltullagh
  • 0 V 3
  • Carrick Town B
  • Shane Glynn
  • Round 2
  • 14:00
  • Cappagh Park
  • Knocknacarra
  • 6 V 0
  • Galway Hibs
  • John Thornton
  • Round 2
  • 12/03/2022
  • 11:30
  • Corofin
  • Corofin Utd
  • 0 V 1
  • Knocknacarra
  • Tony Considine
  • Round 3
  • 14:30
  • Renmore
  • Renmore
  • 3 V 5
  • Yeats Utd
  • Paul Healy
  • Round 3
  • 09/04/2022
  • 15:00
  • Cappagh Park
  • Knocknacarra
  • 6 V 0
  • Arrow Harps
  • Maurice Guinnane
  • Semi Final
  • 30/04/2022
  • 12:00
  • Milebush
  • Yeats Utd
  • 1 V 6
  • Knocknacarra
  • TBC
  • Final